GALERIE: I po 50 letech vypadá Lamborghini Miura fantasticky

Přestože je staré téměř půl století, Lamborghini Miura Super Veloce z roku 1971 na fotkách doslova září. Fakticky je to možná veterán, charismatem se však vyrovná i současným supersportům.
Lamborghini Miura SV z roku 1971.
Lamborghini Miura SV z roku 1971.
RM Sotheby's

reklama

Miura je prototyp moderního supersportu. Jako jedno z prvních silničních aut představila konstrukci s motorem uprostřed a založila tradici, kterou následovaly neuvěřitelné modely jako Lamborghini Countach nebo Diablo. Čtyřlitrový dvanáctiválec byl v širokém a nízkém autě uložen napříč za zadními sedadly, aby byl vůz co nejvíc mrštný a agilní.

Původní výkon činil 345 koní, ve verzi S však povyrostl na 365 koní a ve vrcholném provedení SV dokonce na 385 koní. To je dnes sice jen něco málo přes polovinu toho, co nabízí současný Aventador S, ve své době to však byly úctyhodné hodnoty.

Vůz na obrázcích se prodal do Spojených států v působivé kombinaci červené a zlaté barvy, která je podle nás tou snad vůbec nejlepší. A krásné fotky jí dávají opravdu dobře vyniknout. I po více než 45 letech je italský supersport stále v naprosto dokonalém stavu, však byl také na letošním Concorso Italiano v Monterey vyhlášen vůbec nejlepším strojem své kategorii. Příští měsíc bude na prodej v aukci a na cenu jsme opravdu zvědaví.

Lamborghini Aventador S s dvanáctiválcem si vystačí i bez turba.

Jde to i bez turba. Strhující Lamborghini Aventador S

reklama

reklama