GALERIE: Land Rover znovu vyrobí 10 původních Range Roverů

Vypadá to možná jako 40 let starý Range Rover, fakticky jde ale o úplně nové auto přímo z továrny Land Roveru. Přivítejte Range Rover Reborn, unikátní poctu legendárnímu luxusnímu offroadu.
Range Rover Reborn z dílny Land Rover Classic.
Range Rover Reborn z dílny Land Rover Classic.
Land Rover

reklama

V rámci projektu Land Rover Classic se britská automobilka rozhodla znovu "vyrobit" deset klasických Range Roverů z roku 1978. Jako základ poslouží původní vozy, které však automobilka kompletně rozebere, důkladně zrenovuje a uvede do dokonalého původního stavu včetně všech dílů. První takový vůz si už můžete prohlédnout na fotkách.

Dostal barvu Bahama Gold a jeho osmiválec o objemu 3,5 litru má dobový výkon 132 koní. Moc toho ale neváží a má uzamykatelný středový diferenciál. Automatická převodovka má čtyři stupně. Cenou se ovšem vyrovná í Range Roverům současnosti. Automobilka si vůz cení na 135 tisíc liber, tedy přes 4,2 milionu korun.

Podobné retro projekty jsou nicméně nyní v módě a právě britské automobilky patří v tomto směru k nejaktivnějším. Oživené legendy dávno minulých desetiletí jsou velice vyhledávané sběrateli a jejich ceny často dosahují mnoha desítek milionů. Třeba jako znovuzrozené XKSS, jehož devět kusů se Jaguar rozhodl znovu postavit podle původních plánů jako vzpomínku na nikdy nedokončené vozy, které před 60 lety shořely při požáru jeho továrny.

Jaguar XKSS se vrací po 60 letech.

GALERIE: Jaguar po 60 letech znovu oživil model XKSS

reklama

reklama