GALERIE: Legenda ožívá, nová Alpine je na světě!

Znovuzrození sportovní značky Alpine je na spadnutí – její vlastník Renault odhalil první chystaný model. Navíc to vypadá na velmi dobré zprávy. Lehká a relativně dostupná zadokolka totiž má na silnici konkurovat autům, jako jsou Porsche Cayman a Alfa Romeo 4C.
Návrat francouzské Alpine je blíž než kdy dřív.
Návrat francouzské Alpine je blíž než kdy dřív.
Alpine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatím se jedná o koncept nazvaný Alpine Vision, v současné fázi už má však velmi blízko k realitě. Auto, které se představilo stylově v Monte Carlu, už je údajně z 80 procent produkčním vozem. Jeho propracovanost ostatně můžete sami posoudit v rozsáhlé galerii. Odkazuje se na slavnou Alpine A110, která právě v Monte Carlu vybojovala vítězství v rally v roce 1973.

Pod kapotu zřejmě zamíří přeplňovaná šestnáctistovka z Clia RS o výkonu kolem 200 koní, mluví se ale také o osmnáctistovce s výkonem 250 koní a šeptem také o vrcholné verzi o 300 koních. To jsou ale spekulace, zatím počítejme spíš s jedna šestkou. Koncepčně půjde o dvoumístný sporťák s motorem uprostřed a pohonem zadních kol, není však zatím jisté, zda se vůz bude nabízet i s manuální převodovkou.

Zrychlení na 100 km/h má trvat pouze 4,5 sekundy stejně jako v případě Alfy Romeo 4C. Dá se proto očekávat, že se i Alpine vydá cestou nízké hmotnosti a půjde o velice lehké až spartánské auto. Produkční verze se dočkáme ještě letos na podzim a příští rok na jaře se pak auta se zatím neznámým názvem dočkáme i na silnicích.

Reklama
Reklama