GALERIE: Legendární Géčko jako nesmrtelný pickup

Jsou místa, kde už oplastované SUV nestačí. Pak potřebujete opravdu schopný offroad s velkými nájezdovými úhly a spolehlivou technikou. Třeba Mercedes-Benz třídy G v provedení pickup.
Mercedes-Benz třídy G jako pickup pro Austrálii.
Mercedes-Benz třídy G jako pickup pro Austrálii.
Mercedes-Benz

reklama

Austrálii máme opravdu rádi. Zatímco v Evropě, Spojených státech nebo Japonsku už emisní limity většinu aut ze staré školy zabily, Australané si své šestiválcové a osmiválcové offroady vzít nenechají. Právě tam se proto prodávají třeba fantastické Toyoty Land Cruiser vyráběné podle desítky let staré receptury, o nichž jsme už několikrát psali. A zatímco většina světa čeká na nový nablýskaný Mercedes X-Class, který přijde příští rok, na jižní polokouli už svůj pickup s hvězdou ve znaku dostali. 

Je jím Mercedes-Benz G300 CDI, jehož šestiválec má výkon 184 koní a točivý moment 400 Nm. Ještě důležitější je však nájezdový úhel 38 stupňů, brodivost 63,5 centimetru, schopnost táhnout terénem přes 2 tuny, pořádné železné nárazníky a pohon všech kol s mechanickými diferenciály. Je spartánský, zaměřený na pracovní výkony a kromě klimatizace od něj žádný komfort nečekejte. Prostě Géčko jak má být.

Na druhou stranu, stejně jako všechny Mercedesy třídy G, ani tento rozhodně není levný. Jakkoliv je to v první řadě nekmpromisní pracovní pickup, pořád jde současně o statusový symbol. Jeho cena je v přepočtu dva a čtvrt milionu korun, za což si australský farmář může koupit hned dva Land Cruisery. A i to jsou nádherné, nezničitelné a působivé stroje, jak můžete posoudit v odkazu níže. Je to zkrátka těžká, ale krásná volba.

Toyota Land Cruiser prošla modernizací.

Nesmrtelný Land Cruiser bude jezdit dál, v testech zazářil

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!