GALERIE: Nejdražší Favorit světa. První auto Jardy Jágra stojí přes milion

Zní to jako nabídka snů, ale jen dokud se nedozvíte cenu. Pohledná Škoda Favorit sice skutečně dlouhé roky vozila jednoho z nejlepších hokejistů planety Jaromíra Jágra, kupce ale zatím hledá marně.
Tímto Favoritem jezdil Jaromír Jágr dlouhé roky.
Tímto Favoritem jezdil Jaromír Jágr dlouhé roky.
Autoforum

reklama

Modrý Favorit s kladenskou poznávací značkou byl prvním autem, které mladý Jaromír Jágr osedlal. Sedmnáctiletý hokejista si ho pořídil v roce 1989 ve verzi 135L, která značí základní výbavu a silnější verzi motoru 1.3 o výkonu 63 koní a rovných 100 Nm. Auto prý tehdy Jágra vyšlo na 85 tisíc korun. V rodině zůstal Favorit celých 18 let, než se k němu při odprodeji nepotřebných aut dostal jistý Petr Pokorný.

V minulosti se o autě hodně psalo a zájemci za něj tehdy údajně nabízeli i 750 tisíc korun. Těžko říct, kolik na tom bylo pravdy, nového majitele každopádně nenašlo. Tentokrát už má však cenu pevně danou, objevily se konečně i kvalitnější fotky a vůz si můžete pořídit i vy. Tedy pokud už vážně nevíte, co dělat s penězi. Na britském Cars and Classics je totiž k mání za 22 tisíc liber, tedy asi 1,2 milionu korun.

Vůz údajně dostal v roce 2009 nový lak, přesto je ale patrné, že se mu koroze úplně nevyhnula a stav rozhodně není dokonalý. Tohle bude jen pro opravdu velkého fanouška...

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!