GALERIE: Nejdrsnější Mercedes. Šestikolový Brabus je na prodej

Mercedes-Benz G63 6x6 je jedno z nejextrémnějších aut historie a je neuvěřitelné, že něco takového smí na normální silnice. O upravené verzi od Brabusu to platí dvojnásob.
Brabus B63S, ještě drsnější Mercedes G 63 AMG 6x6.
Brabus B63S, ještě drsnější Mercedes G 63 AMG 6x6.
Brabus

reklama

Těžko budete hledat někoho, komu by Mercedes-Benz G63 6x6 přišel nudný nebo málo divoký. Přesto se na vůz hned po uvedení na trh vrhnul dvorní úpravce Mercedesů, německý Brabus. Osmiválec 5,5 litru dostal mimo jiné nová turbodmychadla i výfukový systém. Výkon vyrostl o dobrých 150 koní na rovných 700 koňských sil a točivý moment dosáhl hodnoty 960 Nm. Na stovku sice vůz i po úpravách zrychluje 7,4 sekundy, ale když vezmete v úvahu to množství diferenciálů, které musí roztáčet, šest obřích pneumatik i celkovou hmotnost auta, je to úctyhodný výkon.

I takovéhle auto se dá čas od času sehnat jako ojetina. Jedno je právě teď na prodej přes duPont Registry a jeho cena je z říše hypersportů. Prodejce z nějakého důvodu požaduje přesně 1 349 999 dolarů, což je v přepočtu 33 045 275 korun. To je vážně hodně peněz za auto, které má rychlost omezenou na 160 km/h, žere 30 litrů na 100 kilometrů při klidné jízdě a ve sprintu mu ujede i deset let starý ostrý hatchback. Jenže jako statusový symbol se mu nic nevyrovná. Nabízí také fenomenální schopnosti v terénu, přestože ty asi bude objevovat málokdo.

[[nid:]]

Auto z roku 2014 má najeto pouze 3000 mil, takže zřejmě sloužilo hlavně na parádu a jako zajímavá investice. Na prodej je ve Spojených státech a vůbec nepochybujeme o tom, že by hrozil nedostatek zájemců.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!