GALERIE: Nenápadné Audi R8 zesměšní i Bugatti Veyron

Audi R8 V10 Plus je už z výroby velice silné a rychlé auto. Americký úpravce Dallas Performance z něj ale vyždímal absolutní maximum. A výsledné hodnoty jsou skoro děsivé.
Nenápadné Audi R8 zesměšní i Bugatti Veyron
Nenápadné Audi R8 zesměšní i Bugatti Veyron
Dallas Performance

reklama

Jak už jeho jméno napovídá, Audi R8 V10 Plus pohání atmosférický desetiválec, který disponuje výkonem 600 koní. Slušná hodnota, ale ne pro všechny. Američtí Dallas Performance nejsou příznivci atmosférického plnění, a proto pro R8 vyvinuli několik tuningových balíčků, které jdou tak trochu jinou cestou.

První balíček nabídne montáž dvojice turbodmychadel a úpravu map řídící jednotky. Díky tomuto zásahu se výkon auta dostane až na 1 250 koní. Kromě nich dodají ještě kované vnitřní díly a nové hlavy motoru. Sériové díly by takový nárůst výkonu totiž neustály. Na tuto verzi úpravy dává tuningová firma záruku dva roky nebo 24 tisíc mil.

Pokud by to pro někoho bylo až příliš, Dallas Performance nabízejí decentnější verze této úpravy. Jedna nabízí 1 100 koní a druhá „pouhých“ 900 koní. Opakem je třetí balíček úpravy, který je ekvivalentem pro slovo extrém. Jmenuje se RSI a po zásahu do řídící jednotky a kompletním přepracování motoru je schopen na všechna kola posílat až 1 600 koní. Úpravce navíc tvrdí, že by z motoru šlo dostat nakonec až 2 300 koňských sil. Tato varianta je ale spojena s přestavbou auta na závody typu Drag Race, na které se firma specializuje.

reklama

reklama