GALERIE: Nové fotky Octavie. Už se vám líbí?

Na nové sadě fotek Škoda představuje modernizovanou Octavii v přirozenějším prostředí a v nových úhlech. Můžete si tak udělat lepší představu, jak bude nový design působit ve skutečnosti.
Nová Škoda Octavia s dělenými světlomety.
Nová Škoda Octavia s dělenými světlomety.
Škoda Auto

reklama

Octavia od konce roku nastoupí na trh s nově tvarovanou přídí i zádí, především design předních světlometů však budí vášnivé diskuze nejen v Česku, ale i v zahraničí. Teď se můžete podívat na nové fotky a rozhodnout se, zda novému směru dáte šanci. Octavia zůstává s náskokem nejprodávanějším modelem české automobilky a její úspěch je proto klíčový – za 20 let od představení prvního novodobého modelu v roce 1996 si ji pořídilo už 5 milionů lidí.

[[nid:]]

Škoda zároveň v rámci faceliftu zařadí do nabídky také nové asistenční systémy, lepší infotainment a řešení pro konektivitu. Například asistent pro jízdu s přívěsem, který při pomalém couvání přebírá řízení. Vůz dostane systém i prediktivní ochrany chodců a také parkovací asistent se představí v nové, zdokonalené verzi. Radar v zádi například pomůže bezpečně vycouvat z řady zaparkovaných aut nebo pohlídá ostatní auta při přejíždění mezi pruhy.

Zároveň se mluví také o rozšíření nabídky motorů o nový agregát 1.5 TSI a posílení benzínového dvoulitru, který najdeme v modelu RS. Novým vrcholem se má stát Octavia RS245, o 15 koní výkonnější nástupce dosavadní špičky RS230.

Nová generace Octavie RS bude zas o něco silnější.

Nové "ereso" bude ještě silnější a rychlejší

reklama

reklama