GALERIE: Provokatér. Legendární barvy oblékl Mercedes GT

Když se řekne Gulf, většina milovníků aut si vybaví modro oranžové barvy, které proslavily Fordy GT40 v závodech Le Mans. Když je oblékne ostrý Mercedes, je to něco mezi poctou a provokací.
Legendární barvy Gulf oblékl Mercedes GT
Legendární barvy Gulf oblékl Mercedes GT
Zuumy

reklama

Pravděpodobně neexistuje známější, legendárnější a náročnější závod, než je Le Mans. V letech 1968–1971 v této čtyřiadvacetihodinovce vítězily vozy Ford GT40, které byly oblečeny do barev olejářské firmy. A právě tato vítězství udělala z kombinace oranžové a modré kult, který obléká kdekdo a kdeco. Určitě jste zaregistrovali několik upravených vozů v tomto barevném provedení, ale existují i celé kolekce oblečení, které mají závodní historii s podtitulem Gulf připomínat.

Hodně odvážně pak tyto barvy vzkřísil majitel pro ně dost nezvyklého automobilu. Mluvíme o sportovním Mercedesu AMG GT S, kterému toto barevné provedení opravdu sluší. Pohání ho čtyřlitrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který produkuje 510 koní a 650 Nm točivého momentu. Interiér je jen pro dva, což je ale dostačující. Nechtěli bychom na případných zadních sedačkách zažít zrychlení z klidu na 100 km/h za 3,8 sekundy nebo maximální rychlost 310 km/h. :)

„Gulfové“ provedení této bestie nedostalo jen nový polep, ale hlavně nový bodykit z uhlíkových vláken, ještě více snížený podvozek a široká kola s lepivými závodními pneumatikami k tomu. Majitel tohoto Mercedesu-AMG zaslouží za tento počin velkou pochvalu. Vzpomíná na dávného soupeře se ctí sobě vlastní. A tak to má být.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!