GALERIE: Srovnání nové Octavie v základu a v „plné palbě“

Škoda Auto spustila konfigurátor na novou čtyřokou Octavii. Díky němu si můžete udělat srovnání toho, jak budou na silnicích jednotlivé verze vypadat.
Srovnání nové Octavie v základu a v „plné palbě“
Srovnání nové Octavie v základu a v „plné palbě“
Škoda Auto

reklama

Škodovka svůj ceník k nové Octavii už nějakou tu dobu zná, ale konfigurátor stále zel prázdnotou. To se změnilo a my se tak konečně můžeme podívat na to, co reálně dostanete za základní cenu 407 900 Kč.

Základní výbava se jmenuje Active. Pokud po ní sáhnete, dostanete jedinou možnost barevného provedení karoserii, tedy tmavě modrou pastelovou barvu s názvem Pacific. K tomu automobilka přihodí 16“ kola, halogenová světla s denním svícením a zadní diodová světla. Jinak je to vlastně kus obyčejného, a promiňte nám, ale i trochu nudného auta. Pokud byste chtěli nějaký jiný než modrý lak, musíte už připlácet. Za červenou a bílou jsou to 4 000 Kč. Za metalické laky s celkem hezkými barvami už 20 300 Kč.

Nová Škoda Octavia s dělenými světlomety.

Nová Octavia se začala prodávat. Nejlevnější stojí 400 tisíc

 Když se podíváte dovnitř základní verze Octavie, zjistíte, že to není nic moc. Interiér je samozřejmě látkový v hnědo černém provedení. Hodně to kazí právě zvláštní výběr barev. Možná, kdyby byl interiér jen černý, nepůsobil by tak lacině. Ačkoliv jsme stále v základní výbavě, počítat můžeme se slotem na SD kartu a Apple konektivitou, vyhřívanými a elektricky ovládanými zpětnými zrcátky, výškově nastavitelným sedadlem řidiče nebo také s autorádiem s 6,5palcovým dotykovým displejem. Pod kapotou této verze je litrové TSI, které disponuje výkonem 85 kW. Ten na přední kola přenáší manuální šestistupňová převodovka.

Nejluxusnější Škoda Octavia je za více než milion

Ta nejlevnější Octavia není špatná, ale opačný konec ceníku je mnohem zajímavější. Vrcholné provedení Škody Octavia nese už tradiční označení Laurin & Klement. Pokud tuto výbavu doplníte tou nejzajímavější motorizací, vyberete dvoulitrové TDI o výkonu 110 kW. Na všechna kola je tento výkon přenášen pomocí šestistupňové automatické převodovky DSG.

V tomto případě nabízí škodovka v ceně jen jednu barvu. Konkrétně jde o bílou, přičemž jiný odstín bílé už je za příplatek 5 500 Kč. U metalických barev si připlatíte 10 700 Kč a za takzvané speciální lakování, což je vlastně jen široká škála metalických barev, je příplatek 16 300 Kč. Zůstaňme ale u základní bílé barvy, která je bez příplatku. S ní totiž ve výbavě dostanete také 18“ kola v šedém nebo stříbrném odstínu. Interiér už ale zaslouží pochvalu. Na pohled nabízí luxusní pocit, a to i díky použití kvalitnějších materiálů. Jiný je i přístrojový štít a nechybí ani několik chromových detailů. Pokud si Octavii ve výbavě Laurin & Klement chcete opravdu vychutnat a objednáte si do ní vše, co vlastně jde, dostanete se na konečnou částku 1 028 700 Kč. Pokud ovšem chcete verzi kombi, připlatíte si ještě 35 000 Kč.

Kterou z variant byste si vybrali? Sáhli byste snad spíše po zlaté střední cestě? A už jste si zvykli na dělená přední světla? Dejte nám vědět do komentářů.

reklama

reklama