GALERIE: Strhující Pagani Huayra shodilo střechu

Hledáte vzrušující kabriolet na léto? Nic moc lepšího asi nenajdete. Dvanáctiválcové Pagani s obrovským výkonem, pohonem zadních kol a muší vahou slibuje nezapomenutelné zážitky.
Pagani Huayra Roadster.
Pagani Huayra Roadster.
Pagani

reklama

Oficiálně se Pagani Huayra Roadster představí až začátkem března v Ženevě, je to ale vlastně jedno. Vznikne totiž pouze 100 kusů a všechny už nyní mají svého majitele. A to přesto, že základní cena bez daně je téměř 2,3 milionu eur, tedy přes 60 milionů korun. Pokud tedy na italskou novinku máte zálusk, musíte počkat, až se objeví v nějaké aukci. Nejspíš však bude ještě o pár desítek milionů dražší.

Lehčí než kupé

Sportovní auta bez střechy obvykle bývají poměrně těžká kvůli výztuhám, kterými se po odebrání střechy musí dodatečně zvýšit pevnost karoserie. V Pagani však zřejmě jako konstruktéry zaměstnávají kouzelníky, Roadster je totiž ještě o 80 kilogramů lehčí než kupé a přitom se chlubí vyšší tuhostí karoserie. Výsledná hmotnost 1280 kilogramů je opravdu skvělá, obzvlášť když uvážíme, co se skrývá pod kapotou.

Vůz pohání šestilitrový dvanáctiválec Mercedes-AMG o síle 764 koní a točivém momentu přes 1000 Nm, který je k dispozici už od 2400 otáček. Brzdy Brembo mají kotouče o průměru 380 milimetrů se šesti pístky vpředu a čtyřmi vzadu. Speciálně navržený podvozek je pak o čtvrtinu lehčí než u běžné Huayry. Přepracovaný stabilizační systém má pět režimů - mokrý, komfortní, sportovní, závodní a samozřejmě i OFF.

reklama

reklama