GALERIE: Tohle je ta nejúchvatnější soukromá sbírka Ferrari

Tomu říkáme rodina! Syn je pilotem F1, otec zase vydělal miliardy na módních domech a začal sbírat auta. A ne ledajaká, ale rovnou Ferrari.
Tohle je ta nejúchvatnější soukromá sbírka Ferrari
Tohle je ta nejúchvatnější soukromá sbírka Ferrari
Lawrence Sheldon Struloviche

reklama

Hlava rodiny se jmenuje Lawrence Sheldon Struloviche, ale v Americe si příjmení zkracuje na Stroll. Někteří z vás už možná tuší, o kom bude dnes řeč. Pro ty, kteří se nechytají, tohoto pána představíme. Jde o absolutního petrolheada a sběratele vzácných, drahých a jedinečných Ferrari. Je mu takřka 60 let a svoje peníze vydělal investováním do značek Ralph Lauren, Pierre Cardin nebo Tommy Hilfinger. Díky nim se dostal k majetku v hodnotě asi 2,4 miliardy dolarů, tedy v přepočtu asi 59 miliard korun.

Přehlídka skvostů využitelná pro každý den

Krom nějakých těch nemovitostí, letadel a uměleckých děl a dokonce jednoho závodního okruhu v Kanadě velice rád investuje do aut. Hlavně právě do Ferrari. Jeho sbírka obsahuje takřka vše, co Ferrari kdy vyrobilo. Exkluzivní edice samozřejmě nevyjímaje. Jen namátkou se každé ráno u kávy může kochat Ferrari 275 GTB/4 S NART Spider, za které jeho majitel v roce 2013 zaplatil 27,5 milionu dolarů. Nechybí ale ani 250 Testa Rossa Scalietti Spyder, Ferrari 512 M Sunoco, Ferrari LaFerrari FXX K, Ferrari 360 GT, Ferrari 360 Challenge nebo Ferrari F430 Challenge.

Jeho sbírka obsahuje ale také McLaren M8D, McLaren M22, McLaren F1, McLaren F1 GTR, Porsche 959 nebo Ford GT40. Jestli si myslíte, že je má majitel pečlivě uskladněné v klimatizovaných garážích, vlastně se nepletete. Jenomže k tomu všemu všechna tahle drahá a jedinečná auta využívá, kdy jen může. Jezdí s nimi při závodech historických vozidel nebo jen tak, proto, aby měl hezký den. Sám říká, že svá auta nebere jako muzejní exponáty. Když je řídí, neřeší jejich hodnotu, ale jejich duši.

Jestli někdo, tak tenhle chlapík opravdu ví, co je dobré. A vypadá to, že to ví i jeho syn. Je mu 18 let, jmenuje se Lance a vášeň pro rychlá auta zdědil po tatínkovi. Ale není o jen nějaký trouba, který by se dal označit jako „povoláním syn“. Tenhle kluk příští rok usedne za volant monopostu Formule 1 stáje Williams. Celý letošní rok právě pro tuhle stáj testoval a prý velice úspěšně. Však už se také Lance uvedl ve Formuli 3, kde se letos stal Mistrem světa.

[[nid:]]

reklama

reklama