GALERIE: Vysněnému Porsche 911 postavil majitel vlastní domek

Vlastnit jedinečné auto je snem většiny z nás. Ne každému se ale splní, a pak nám nezbývá než obdivovat ty, kterým se to podaří. Jako majiteli tohohle jedinečného Porsche 911 Speedster.
Vysněnému Porsche postavil majitel vlastní domek
Vysněnému Porsche postavil majitel vlastní domek
Autoblog.nl

reklama

Rovnou přiznáváme, že mu vlastně asi tak trochu závidíme. Šťastný majitel krásného auta a ještě hezčího parkování se jmenuje Andreas Kümmel. Vášeň pro stuttgartskou automobilku doslova zdědil po otci, který vlastnil dokonalé Porsche 356. Celý život si prý přál vlastnit 356 Speedster, což se mu bohužel nepodařilo. Andreas tak vlastně původně chtěl splnit přání, které měl jeho otec, ale prý tak trochu zasáhla manželka. Ta totiž měla pocit, že na takové kabrio je Andreas trochu starý. No, asi tušíte, co si o tom myslíme…

Andreas ji sice poslechl, ale jen trochu. Speedster pořídil, jen to není 356, ale fantastické a raritní 911 Speedster, tedy G-Modell z roku 1989. Jde o kousek v černé barvě, kterých automobilka vyrobila jen 80. Pohání ho motor o objemu 3,2 litru, který za velkou louží v důsledku montáže katalyzátoru disponuje výkonem 218 koní. Evropská verze se chlubila výkonem 231 koní. Je tedy jasné, že taková raritka prostě musí mít velmi speciální příbytek.

Automobilová láska a ta nejlepší péče

Andreas využil toho, že zrovna staví rodinný dům, a nechal si od projektantů vymyslet i jedinečný dům pro své Porsche. O tom, že šlo o opravdu speciální stavbu, svědčí i fakt, že bydlení pro sebe měl postavené dřív než garáž. :) Důvodů bylo několik, ale nás hodně zaujal fakt, že Andreas v garáži nutně potřeboval mít speciální difusní osvětlení, které zajistí to, že krása auta nebude nijak narušována případnými stíny. Jak my mu rozumíme! Podlaha garáže je tvořena dokonale shodnými kamennými bloky a projektant musel počítat s minimem sloupů.

Je jasné, že lepšího majitele Porsche dostat nemohlo. Andreas pečlivé hlídá, aby na karoserii nebylo jediné smítko. Je schopen ho umývat klidně i několikrát týdně. Navíc pokud se venku ochladí, dostane auto speciální stan, který ke karoserii nepustí ani procento vlhkosti. Andreas je možná trošku obsesivní blázen, ale v případě takového báječného auta bychom na tom asi byli podobně. :)

reklama

reklama