GALERIE: Ze 40 let staré Toyoty je dokonalý offroad

Stará auta jsou krásná, charismatická a odolná, nová jsou zase dobře vybavená, pohodlná a mnohem lépe jezdí. Když se oba světy spojí dohromady, je výsledek naprosto dokonalý.
Dokonale opravená Toyota Land Cruiser z roku 1981.
Dokonale opravená Toyota Land Cruiser z roku 1981.
The FJ Company

reklama

Experti na staré Toyoty ze společnosti The FJ Company si založili skvělou živnost na jednoduchém receptu. Vezmou nějaký desítky let starý offroad, provedou důkladnou renovaci do původního stavu a navíc ještě přidají moderní techniku a užitečnou výbavu. Výsledek je pak nejen krásný, ale zároveň plně funkční a použitelný i podle dnešních měřítek. A jak název firmy napovídá, jejich specialitou jsou klasické Toyoty označované jako FJ.

Starý základ, moderní výbava

V tomto případě jde o dlouhý Land Cruiser FJ45 z roku 1981, kterému se přezdívalo Troopy, protože zpravidla sloužil pro převoz vojáků. Platí to i pro vůz na obrázcích, který původně vlastnila kolumbijská národní garda. A při pohledu na něj si nejspíš budete chtít hrát na vojáčky i vy. V rámci renovace vůz získal novou, na zakázku vyrobenou plátěnou střechu, lepší podvozek, LED světla i nový interiér včetně moderní klimatizace a audio systému.

Pod kapotou je původní čtyřlitrový šestiválec z 80. let, který však také prošel kompletní opravou a řadou vylepšení, stejně jako automatická převodovka. Nechybí ani pořádné terénní pneumatiky. Auto už má i svého kupce, jeho nový domov údajně bude v Texasu. Přesnou cenu neznáme, rozhodně však bude v milionech korun.

Připomeňte si i další nedávné projekty od The FJ Company, rozhodně stojí za to:

Dokonalý mix moderního a klasického offroadu.

GALERIE: Fantasticky opravená Toyota je zázrak na kolech

reklama

reklama