Hammond prodává milované Porsche. Má zajímavý důvod

Slavný britský moderátor se nikdy netajil svou láskou k vozům značky Porsche, za kterou se mu často posmíval kolega Jeremy Clarkson. Teď jedno ze svých nejmilovanějších aut prodává a má k tomu sympatický důvod.
Hammond prodává milované Porsche
Hammond prodává milované Porsche
www.romansinternational.com

reklama

Pokud jste někdy viděli Top Gear ještě s původním moderátorským triem, tak jistě víte, že kdykoliv si Hammond mohl sám vybrat nějaké auto na natáčení jejich šílených cest, často to bylo nějaké Porsche. On sám se několikrát vyjádřil ve smyslu, že právě Porsche dělá ta nejlepší sportovní auta. Tuhle vášeň Richard přenesl i do svého osobního života. V několika rozhovorech přiznal, že mu v garáži stojí rovnou několik vozů ze Stuttgartu.

Jeden z nich, konkrétně 911 GT3 RS, je teď ale na prodej. Důvod? Velmi prostý! Ačkoliv GT3 RS své kvality nezapře, však jde o 500 koní zabalených do vskutku povedeného kabátu, má jednu malou vadu. Tou je automatická převodovka. Podle dostupných informací má Hammond zálusk na facelift GT3 RS, protože ho Porsche opět nabízí i s manuálem. A to je pro takového petrolheada zatraceně silný argument!

Porsche 911 GT3

GALERIE: Kombík i ostrá 911. Krásné novinky od Porsche

Zakázková výbava za extrémní cenu

Richard si toto Porsche při koupi nechal vymazlit k takřka dokonalosti. Karoserie nese na zakázku namíchaný lak s názvem Sport Classic Grey. O krocení stuttgartského stáda koní se starají karbon-keramické brzdy a auto má i stavitelný podvozek. Hammond s autem najel ani ne 1 110 mil, tedy necelých 1 800 kilometrů, a vždy se o něj vzorně staral. Pravidelný servis, vyhřívané garážové stání a perfektní očista jsou u Richarda samozřejmostí.

Prodejce, ke kterému dal moderátor auto do prodeje, dostal pokyn, že ho nemá prodávat jako auto po celebritě, ale jako standardní Porsche. Chtěl, aby si ho koupil někdo, kdo ví, co kupuje. Ne někdo, kdo chce auto, kterým jezdil Hammond. Jenomže se to neutajilo a navíc prodejce cenu dost nastřelil. No, uznejte sami. Není náhodou 229 950 liber, tedy asi 7,3 milionu korun, trochu moc za „obyčejné“ Porsche?

reklama

reklama