Hennessey Venom F5 chce porazit Bugatti v rychlosti

To, že Hennessey neustále bojuje s Bugatti o nejrychlejší auto světa, je známé. Kdo teď oficiálně má tento rekord, sami už ani nevíme. Ale jedno je jisté. Ať je to, kdo chce, F5 by ho mělo sfouknout ze silnice jako nic.
Hennessey Venom F5
Hennessey Venom F5
Top Gear
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Anabáze s nejrychlejším autem světa byla v médiích tak propíraná, že už úplně vybledla a srazila se do velikosti plavek hvězdy filmů pro pány. Rozklíčovat, kdo že vlastně tedy je ten nejrychlejší, jestli je to Bugatti Veyron SS, nebo Hennessey Venom už pátrat nebudeme. Nás to už nezajímá. My říkáme, že to je Bugatti, protože si to myslí většina lidí. Tak ať je po jejich.

Jenže tento nebo příští rok se strhne o titul ohromná bitva. Koenigsegg One:1 totiž plánuje s výkonem 1340 koní pokořit 440 km/h. Jenže to pořád odkládá a může se stát, že celý rekord najednou odfoukne vítr do Ameriky. Konkrétně k firmě Hennessey, která vytvořila nový Venom. Tentokrát s označením F5. Jak symbolické – je to jakýsi refresh Venomu. Tady se však jedná o symbol jiný – je to podle nejničivějšího stupně tornáda podle Fujitovy stupnice, kde F5 znamená rychlost od 418 do 511 km/h.

Hennessey Venom F5 Foto: Top Gear

Hennessey Venom F5. Foto: Top Gear

V autě opět objevíme původní díly z Lotusu Exige, ale s megalomanským přeplňovaným sedmilitrovým osmiválcem, tentokrát o výkonu kolem 1400 koní. Hmotnost auta by měla být stejná jako u GT – tedy někde pod 1300 kg.

 

Nová je sekvenční převodovka, která nahradí manuál. To je dobrá zpráva pro zrychlení. Přepracovaný design pak zlepšuje přítlak na silnici a snižuje aerodynamický odpor.

Hennessey Venom F5 Foto: Top Gear

Hennessey Venom F5. Foto: Top Gear

 

A kam chce Hennessey se svým vozem dosáhnout? Na rychloměru by se měla ručička zastavit na 290 mílích za hodinu, což je v přepočtu 466 km/h. Kdy tuhle metu pokoří? Uvidíme. Oficiální představení auta bude příští rok a první vozy dostanou zájemci až v roce 2016. Vyrobí se jen 30 kusů, aby bylo stvrzeno, že jde o sériový vůz a Venom F5 se tak mohl zapsat do Guinessovy knihy rekordů.

Bugatti Veyron v policejních barvách

V Dubaji jezdí policajti v Bugatti

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama