Hrbaté Porsche 911 Speedster je na prodej za miliony

Máme pro vás tip, kam uložit vaše úspory. Do prodeje se chystá jedno ze 139 vyrobených Porsche 911 Speedster. Cena není zrovna přívětivá, ale do budoucna už nejspíš jenom poroste.
Porsche 911 Speedster
Porsche 911 Speedster
silverstoneauctions.com

reklama

911 Speedster spatřila světlo světa v roce 1989 jako nástupce legendárního Porsche 356 Speedster. Ano, to je to malé auto, které některým připomíná rozšláplého brouka, ale jiní ho milují. Na první pohled Speedster od ostatních Porsche 911 poznáte hlavně podle dvakrát vyboulené zádě, kde se ukrývá plátěná střecha. Prakticky jde o sloučeninu několika Porsche. Z verze Turbo má podvozek a brzdy, ale podstata auta vychází zase z modelu Carrera. Prakticky dokonalá ukázka německé techniky, která vás prostě dostane.

Tento konkrétní kus celou dobu patřil jedinému majiteli. Tím byl Victor Berk z Austrálie. Když si Victor vůz kupoval jako nový, vyhrál si i s příplatkovou výbavou. Zavazadlový prostor tak nabídne velurové čalounění, auto jako takové paket Super Sport nebo alarm. Speedster má na tachometru pouhých 8 996 kilometrů. Nový majitel k němu dostane kompletní dokumentaci, kožené pouzdro na náhradní klíče a dokonce také demo kazetu pro originální audio systém Blaupunkt.

Vzhledem k tomu, že se Victor o auto celý život svědomitě staral, je v naprosto dokonalém stavu. Proto asi i chápeme jeho vyvolávací cenu, se kterou se v polovině května představí na aukci v Silverstone. Experti z aukčního domu ji odhadli na částku, která by se měla pohybovat v přepočtu mezi 4,5 až 5,2 milionu korun.

reklama

reklama