Hybridní raketa. Panamera má skoro 700 koní a jezdí pod 3 litry

Její celé jméno je Panamera Turbo S E-Hybrid. Jejím revírem jsou okruhy, dálnice i klikaté okresky. A díky ní možná úplně změníte názor na hybridní auta – pokud už to nedokázaly vozy jako BMW i8 nebo McLaren P1.
Panamera Turbo S E-Hybrid
Panamera Turbo S E-Hybrid
Porsche

reklama

Hybridy a elektrická auta to stále mají celkem těžké. Ti, kteří se s nimi nesvezli, stále budou tvrdit, že jsou k ničemu a že neposkytují stejné potěšení z jízdy jako motor na fosilní paliva. Jenomže to není pravda a přesvědčí vás o tom tahle zbrusu nová Panamera.

Turbo S E-Hybrid je totiž ta nejvýkonnější Panamera, kterou si můžete pořídit. Hybridní soustava, která ji pohání, totiž disponuje celkovým výkonem 680 koní a točivým momentem velmi působivých 850 Nm. Tvoří ji čtyřlitrový přeplňovaný benzinový osmiválec, který nabízí 550 koní, a elektromotor, který disponuje výkonem 136 koní. Čistě na elektřinu umí tato Panamera ujet až 50 kilometrů a podle technických tabulek je její průměrná spotřeba v kombinovaném cyklu EU jen 2,9 litru na 100 ujetých kilometrů.

Pořád pochybujete? Pak se podívejte na následující video, které hybridní Panameru zachycuje při tom, co jí jde nejlépe, tedy v pohybu. K videu ještě doporučíme zapnout zvuk. Stojí to totiž za to. :) Vždyť z klidu na 100 km/h vystřelí za 3,4 sekundy a maximální rychlost se ji zastaví na 310 km/h.

reklama

reklama