Hyundai neutajil podobu nového SUV. Jak se vám líbí?

Korejská automobilka Hyundai se rozhodla své chystané SUV Kona odhalovat po částech. Jenomže konečnou podobu neuhlídala, a tak se právě teď můžete podívat na to, jak bude vypadat.
Hyundai Kona
Hyundai Kona
Hyundai

reklama

Snímky byly pořízeny v Portugalsku při natáčení chystané reklamy na novinku ze stáje Hyundai. Nejsou moc kvalitní, ale je na nich hezky vidět konečná, velmi odvážná podoba nového crossoveru. Však když automobilka o přípravě tohoto vozu informovala poprvé, tvrdila, že půjde v rámci značky o velkou designovou revoluci. A nelhala.

Podle fotek je vidět, že Kona nabídne nové designové prvky, které doposud u Hyundai neznáme. Nejvíce překvapují úzké světlomety, kterým sekunduje další dvojice světel umístěná nízko v nárazníku. Ty jsou zabudovány v plastovém krytu, který se táhne prakticky kolem celého auta.

O technických detailech se automobilka zatím ještě nezmiňuje, ale dá se předpokládat, že Kona bude vycházet z platformy modelu i30. Pod kapotou se s jistotou dají očekávat dieselová motorizace o objemu 1,6 litru, ale také přeplňované benzinové tříválce. Oficiální představení modelu by mělo proběhnout v létě a do prodeje se dostane na podzim letošního roku.

reklama

reklama