I tohle umí horko! Lak na vlasy proletěl autem

Teploty šplhají ke 30 stupňům, a tak je dobré se před horkem a sluncem chránit. Stejně tak ale musíte myslet na své auto. Hlavně na to, co zdánlivě neškodného avšak potenciálně velmi nebezpečného necháváte v něm.
I tohle umí horko! Lak na vlasy proletěl autem
I tohle umí horko! Lak na vlasy proletěl autem
KGW News

reklama

Asi není potřeba vám připomínat, že během horkých letních dnů není úplně dobré nechávat v autech zvířata nebo děti. Paseku horko ale udělá třeba i s nákupem potravin, které se v rozpáleném autě do zhruba 20 minut kazí a jsou nepoživatelné. Obzvlášť maso nebo mléčné výrobky. Dnes vám ale ukážeme, že i zapomenutý lak na vlasy může během horkého dne udělat pořádný průšvih.

Stalo se to Karmen Ayres z Vancouveru ve státě Washington. Karmen ráno odešla do práce a na lak na vlasy, který ležel na zadních sedadlech, vůbec nepomyslela. Jaké ale bylo její překvapení, když se k autu vrátila. Horko v autě zvýšilo tlak v tubě s lakem, což nevydrželo její dno. Prasklo a tubu to vystřelilo proti čelnímu oknu, do kterého se doslova zapíchlo.

Když si uvědomíte, že ani větší kámen letící od kamionu toto neudělá, je ale jasné, jak velkou sílu tuba s lakem na vlasy měla. Pokud si teď říkáte, že vám se to stát nemůže, protože lak na vlasy nepoužíváte, pak je potřeba zmínit, že toto platí pro všechny nádoby plněné hnacím plynem. Z horka vám může prasknout i hasicí přístroj a o takovém zapalovači raději nemluvit.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!