Italská policie hlídá dálnice v novém Lamborghini Huracán

Italští policejní příslušníci mají s vozy značky Lamborghini mnohaleté zkušenosti. Dříve sedlali Murciélaga, které ale pomalu dosluhují. Proto jim je Lamborghini postupně mění za modernější a rychlejší Huracány.
Italská policie hlídá dálnice v novém Lamborghini Huracán
Italská policie hlídá dálnice v novém Lamborghini Huracán
Lamborghini

reklama

Super auta v policejních službách nejsou ve světě ničím novým. Například ale v případě dubajské policie jde především o propagaci sboru jako takového. Všechny Mercedesy AMG, Bugatti nebo Ferrari jsou v Dubaji hlavně pro propagační účely. Italové to mají jinak. Ti naopak Lamborghini využívají zcela běžně a potkat je můžete především na dálnicích.

První kousek dorazil policistům už před pár měsíci. Ale teprve před několika dny dostali do rukou zákona druhý. Ten je mimo jiné speciálně upraven k tomu, aby mohl v případě potřeby převážet orgány určené k transplantaci. Pod kapotou, tedy v kufru, má totiž umístěn speciální chladicí box právě k těmto účelům. První Huracán můžete potkat na dálnicích kolem Říma, druhý zase v okolí Boloni.

Speciální držák na zbraně i super výkon

Lamborghini do vínku dostalo klasické policejní polepy, majáky i speciální výstražná světla. Pro policejní potřeby byly přidány nové držáky na zbraně, ale třeba také kamera pro zaznamenávání přestupků, anebo tablet či počítač pro případné kontroly vozidel a řidičů.

Technika zůstala i v případě policejního speciálu nezměněna. Huracán tak pohání V10 o objemu 5,2 litru, která pohání prostřednictvím automatické převodovky všechna čtyři kola. Maximální výkon je 610 koní a točivý moment 560 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za pouhých 3,2 sekundy a na 200 km/h zrychlí jen za 9,9 sekundy. To se bude silničním pirátům ujíždět zatraceně špatně.

reklama

reklama