James May prodává vysněný Rolls-Royce. Je na něj alergický!

Slavný moderátor show Top Gearu a The Grand Tour je nucen zbavit se svého milovaného Rolls-Royce Corniche. Nedá prý na něj dopustit a příkladně se o něj stará, jeho zdraví je však přeci jen přednější.
James May prodává vysněný Rolls-Royce
James May prodává vysněný Rolls-Royce
www.carscoops.com

reklama

 

Rolls-Royce Cornich je luxusní kupé, které bylo představeno v roce 1971 a okamžitě si jej oblíbili bohatí podnikatelé a celebrity. Mezi majitele se řadí hvězdy jako Paul McCartney, David Bowie nebo Frank Sinatra. Ti si užívali nejen velkorysý prostor, který nabízí luxusní interiér, ale hlavně tiše ševelící 6,75litrový motor vybavený dvojitými karburátory, který spolupracuje třístupňovou automatickou převodovkou.

Není divu, že kouzlu Corniche podlehl i James May. Ten si ho pořídil ve fialovém laku, který doplňuje světlé kožené čalounění. A právě to báječné čalounění teď pro Jamese představuje hrozbu. S věkem začal být alergický na cosi, co obsahuje staré čalounění a jakmile do auta sedne, začne se celý drbat a dostane vyrážku. Dokonce přiznal, že po cestě v Rolls-Royce musí okamžitě sundat všechno oblečení a nechat ho vyvařit. Jinak se kopřivky nezbaví.

Vůz tak půjde do aukce Bonhams, která se koná 19. března v Goodwoodu. Podle některých odhadů by Corniche měl nový majitel dostat za 29 až 35 000 eur, tedy mezi 783 600 a 945 700 Kč. Auto je ve skvělém stavu, najeto má pouze 15 tisíc kilometrů a James se o něj vždy příkladně staral. Navíc jde o vůz, který se objevil v jedné z epizod Top Geru, kde se s ním James postavil proti Mercedesu 600 Grosser, se kterým jel Jeremy Clarkson.

reklama

reklama