Jeep se rozloučil s Wranglerem parádní verzí Rubiconu

Současná generace Rubiconu pomalu odchází, ale Jeep si ještě na rozloučenou připravil jeho opravdu drsňáckou verzi. Jmenuje se Wrangler Rubicon Recon a doma bude v těžkém terénu.
Jeep Wrangler Rubicon Recon
Jeep Wrangler Rubicon Recon
Jeep

reklama

Už příští rok se můžeme těšit na novou generaci léty prověřeného offroadového matadora jménem Wrangler. Ale než se tak stane, můžeme si s obdivem prohlédnout jednu jeho pořádně vymazlenou verzi. Vyladěný Recon do vínku dostal zesílenou přední nápravu a nechybí ani odolné kryty předního a zadního elektronického diferenciálu.

Automobilka ví, že s Rubiconem jeho majitelé budou často vyrážet do terénu, a tak ho vybavila vyšším podvozkem, díky kterému se do podběhů bez problému vejdou až 35palcové terénní pneumatiky. Standardně ale auto dostanete „jen“ na 32palcových pneumatikách, které samozřejmě nějaký ten výlet mimo silnici vydrží také.

Offroadová verze Rubicon Recon dostala také černé lakování masky, nárazníků a znaku automobilky. Stejně tak nápisy na bocích kapoty jsou v černém provedení, ale blatníky můžete mít i v barvě karoserie. Interiéru vévodí vyhřívaná kožená sedadla, která báječně doplňují červené bezpečnostní pásy. Pod kapotou se nic neměnilo. Pracuje zde šestiválec o objemu 3,6 litru, který standardně spolupracuje se šestistupňovým manuálem. Připlatit si ale můžete i za pětistupňový automat.

Máte na snad na tohoto offroadového parťáka zálusk? Pak musíte vyrazit za velkou louži, protože tady v Evropě máme prý smůlu. Jestli vyrazíte, tak si připravte 40 tisíc dolarů, tedy asi 1 milion korun.

reklama

reklama