Jen pro otrlé. Mustang dostal interiér z kůže mustangů

Jistý čínský zákazník si usmyslel, že pro svůj Ford Mustang potřebuje adekvátně kvalitní čalounění interiéru. Od známého úpravce si ho proto nechal potáhnout kůží z divokých koní, tedy mustangů.
Mustang dostal interiér z kůže mustangů
Mustang dostal interiér z kůže mustangů
Vilner

reklama

Za tohle pochvalu od Greenpeace asi nedostane. Dotyčný si ale usmyslel, že když už má Mustanga, je potřeba mít také kůži z mustangů. Úkolu se zhostil úpravce Vilner, jehož práci už od nás dobře znáte. Ano, je to ta bulharská společnost, která se tak příšerně vyřádila na Mini Cabrio nebo na interiéru pro pro Morgan Plus 8. U Vilneru jsou prostě schopni asi všeho.

Kůže sehnali dost na to, aby jí pokryli volant, řadicí páku, manžetu ruční brzdy a samozřejmě sedadla. Hodně zvláštně působí boční části sedadel, kam Vilner umístil kůži i s koňskou srstí. Veškeré prošívání je pak děláno ručně s maximální přesností, takže ačkoliv jde o interiér velmi kontroverzní, fantastické zpracování se mu upřít nedá.

Zbytek interiéru, tedy palubní deska, středový tunel, výplně dveří a také zvláštní ornamenty na stropnici, je z Alcantary, tedy umělé broušené kůže. Ačkoliv se nám zdá použití kůže z volně žijících koní, kterých na světě stále ubývá, lehce nepatřičné, výsledek vlastně nepůsobí až tak špatně. Co si o tom myslíte vy?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!