K nejdražšímu domu v USA dostanete i fantastickou sbírku aut

Milionářská čtvrť Bel Air je plná neuvěřitelně drahých nemovitostí, ve kterých bydlí slavné filmové a hudební hvězdy. Jeden takový dům je teď na prodej za cenu, ze které se točí hlava.
K nejdražšímu domu v USA dostanete i fantastickou sbírku aut
K nejdražšímu domu v USA dostanete i fantastickou sbírku aut
Jalopnik

reklama

Dům stojí na adrese 924 Bel Air Road a je z něj fantastický výhled na Los Angeles. Obytná plocha je 3 530 metrů čtverečných, na kterých najdete 12 ložnic, 21 koupelen, tři kuchyně, pět barů, wellness a posilovnu. Navíc je tu umístěna největší televize, která kdy byla v Americe instalována do domácnosti. Má totiž bezmála 10 metrů na délku. Na ne moc velké zahradě nechybí nádherný bazén, vířivka a párty místo s ozvučením a televizemi. Majitelem domu je miliardář a podnikatel Bruce Makowsky, který by za něj rád dostal neuvěřitelných 250 milionů dolarů, tedy v přepočtu 6,3 miliardy korun.

Podle domu soudíme, že vkus na nemovitosti má. Jenomže tenhle chlapík má zjevně také vkus na auta. K domu totiž patří kromě vybavení také úžasná sbírka aut v hodnotě asi 30 milionů dolarů, tedy asi 760 milionů korun. Nechybí v ní Bugatti Veyron, Lamborghini Gallardo, Spyker C8, Shelby Cobra, Rolls-Royce Dawn, Ariel Atom nebo Pagani Huayra. Tím nejzajímavějším kouskem ve sbírce je ale jistě Mercedes 540 K Special Roadster z roku 1936 v hodnotě asi 15 milionů dolarů.

Dům, veškeré příslušenství i parkování pro všechna ta krásná auta byl navržen přesně na přání majitele. Ten si libuje také v různých sportech a tak k domu jako malý bonus nový majitel dostane vodní skútry a golfové hřiště. :)

reklama

reklama