Karbonové orgie, tak se upravuje Porsche na ruský způsob

Ruské úpravy bývají dosti zrádné. Jen málokdy jsou totiž povedené nebo alespoň decentní. Následující úprava Porsche sice decentní moc není, ale je zatraceně vydařená.
Upravené Porsche 911 Turbo S
Upravené Porsche 911 Turbo S
TopCar

reklama

Nutno podotknout, že upravovat Porsche je jako chodit s dřívím do lesa. Stuttgartská automobilka své hlavně sportovní modely ladí takřka k dokonalosti. Ale úpravci bývají odvážní, a když se dílo povede, jde ve výsledku o auto, kterému bychom rozhodně neřekli ne. Ruská tuningová společnost Topcar si vzala do parády 911 Turbo S, kterému zvýšila výkon a přidala pád karbonových dílů.

Tak by se úprava dala popsat ve zkratce, ale tak jednoduché to nebylo. Karbonem totiž nahradili velkou většinu plechových i plastových dílů karoserie. Prakticky jediné, co zůstalo původní, je střecha a některé části dveří.

K tomu pánové z Topcar přidali slušivá 21palcová kola od ADV.1, trochu vyladili exteriér a hlavně si pohráli s motorem auta. Standardně produkuje plochý šestiválec Porsche 573 koní. Po úpravě nabízí 650 koní, o kterých dává jadrně znát nové titanové výfukové potrubí.

reklama

reklama