Když bourá legenda. Tajemná nehoda McLarenu F1

Podplácení fotografů, bleskově schované auto, tajemné mlčení. Na Novém Zélandu proběhlo jedinečné setkání vozů McLaren a jeden model F1 bohužel sešlost nepřežil. Nikdo ale nechce říct, co a proč se stalo.
Když bourá legenda. Tajemná nehoda McLarenu F1
Když bourá legenda. Tajemná nehoda McLarenu F1
Stuff.co.nz

reklama

McLaren je legenda. Žijící legenda. Na světě existuje jen pár výjimečnějších aut. Celkem jich bylo vyrobeno 106, ale jen 64 je možné vzít na silnici. Zbytek jsou čistokrevné závodní stroje. Jde o jeden z nejcennějších vozů, který v současnosti můžeme s trochou štěstí potkat na silnici a je jedno, jestli je havarovaný, nebo ne. Pamatujete si, když Rowan Atkinson před pár lety svůj McLaren F1 dvakrát naboural? I když šlo o havarovaný kus a pojišťovna při řešení těchto škod málem zkrachovala, po několika letech ho stejně prodal se ziskem v přepočtu 275 milionů korun.

Na Novém Zélandu, tedy v domovině duchovního otce automobilky, Bruce McLarena, se před pár dny konala sešlost majitelů vozů McLaren. Model F1 se tu objevil jen jeden a bohužel právě tento F1 se stal obětí dopravní nehody. Podrobnosti jsou ale dost nejasné. Sama automobilka je velmi tajemná, dokonce po nehodě poškozený vůz nechala okamžitě přikrýt plachtou a hlídal ho bodyguard.

Přítomné fotografy se dokonce prý kdosi z automobilky pokoušel uplácet, aby nepořizovali žádné fotografie. Naštěstí pro nás, neuhlídali všechny. Můžeme se tak podívat na to, jak auto dopadlo. Poškození by prý neměla být velká, ani posádce se nic vážného nestalo. Řidič má jen zlomený palec. Automobilka se zatím vyjádřila jen v tom smyslu, že se něco stalo, ale nejde o nic vážného. Tak snad má pravdu a auto se zase vrátí na silnice.

reklama

reklama