Když Rolls-Royce Phantom přijde o výfuk, zní jako závodní bestie

Vidět Rolls-Royce v servisu se zvednutou kapotou je velmi nestandardní. Slyšet jeho zvuk bez výfukového potrubí až dodnes takřka nemožné. Přesto se stalo a ta podívaná a poslech berou dech.
Rolls-Royce Phantom Metropolitan Collection
Rolls-Royce Phantom Metropolitan Collection
Rolls-Royce

reklama

Traduje se, že když se nějaký Rolls-Royce porouchá, což je samo o sobě nepravděpodobné, měl by být přikryt plachtou, stejně tak i naložen na odtahovku a odvezen do servisu V žádném případě se mu nemá otevírat kapota. Je to taková pohádka, kterou sama automobilka ráda přiživuje. Ale i Rolls-Royce je prostě jen auto, které čas od času potřebuje opravu.

Ve videu se v opravdu netradičním kabátě představí model Phantom, jehož majitel měl problém s modulem parkovací brzdy. Ale Rolls-Royce je velká spousta složitých mechanizmů, které ve výsledku dávají ten báječný, aristokraticky vyhlížející vůz. Právě pro tu složitost je potřeba k výměně brzdového modulu rozebrat půl auta a hlavně sundat kompletní výfukové potrubí.

Mechanici v dílně, kteří opravu prováděli, dostali zajímavý nápad. Jak asi zní Phantom bez výfuku, bez té noblesní masky, kterou ve výrobě dostal. Dvanáctiválec pod kapotou najednou zní úplně jinak. Jako pořádný dospělý motor, který nechce jen vozit bohaté obchodníky, ale jako bestie, která chce trhat asfalt na kousky. Velké překvapení! :)

reklama

reklama