Kempování na sněhu s Ferrari F40? Japonci s tím nemají problém

Ferrari F40 bylo ve své době nejrychlejším sériovým vozem. Dnes jde o extrémně ceněnou legendu, kterou na silnici rozhodně jen tak nepotkáte. Přesto se najdou tací, kteří s ní vyrazí na sníh, aby jí pořádně provětrali výfuky.
Kempování na sněhu s Ferrari F40? Japonci s tím nemají problém
Kempování na sněhu s Ferrari F40? Japonci s tím nemají problém
Red Bull

reklama

Ferrari F40 i v dnešní době zvyšuje leckterému milovníkovi aut tep. Představeno bylo v roce 1987 jako taková oslava 40. narozenin automobilky a vyrábělo se až do roku 1992. Šlo o hodně spartánské auto, kterému chyběly i takové vymoženosti jako například elektrické stahování oken nebo centrální zamykání. I přes vysokou cenu, která se ve své době pohybovala  v přepočtu kolem 9 milionů korun, šlo na dračku. Ani se nedivíme. Je poháněno totiž dvěma turbodmychadly přeplňovaný třílitrový osmiválec o výkonu 478 koní.

Na světě jich je jen pár a většinou si je majitelé střeží jako oko v hlavě. Nevyjíždějí za špatného počasí, pečlivě jim vyhřívají garáže a pravidelně je chodí kontrolovat. Tedy, to je jedna sorta majitelů. Pak jsou tací, kteří je prostě chtějí využívat k tomu, k čemu byla stvořena, tedy k jízdě. K rychlé, možná trochu nebezpečně, ale hlavě zábavné jízdě.

A také k tomu, aby natočili skvělé video, které si nyní můžete pustit. Uvidíte, jak se se jeden  majitel F40 rozhodne, že je na čase vyrazit na sněhový výlet. A přece nenechá své auto doma. :) Koupí řetězy, zabalí teplé oblečení a vyrazí. Víc prozrazovat nebudeme. Video je to vskutku hodně vydařené a mimo jiné ukazuje, že není potřeba ty krásné automobilové legendy jen oprašovat. Ona jim trocha čerstvého vzduchu a vysokých otáček neublíží. :)

reklama

reklama