Koenigsegg nestíhá. Na auta se čeká neuvěřitelně dlouho

Když si dnes objednáte nové auto do výroby, čekací doba bývá dlouhá několik měsíců. V případě obzvláště žádaných modelů se může přiblížit i jednomu roku. Přijde vám to dlouho? Co by zákazníci Koenigseggu za takovou čekačku dali...
Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera
Koenigsegg

reklama

Pro srovnání nám dobře poslouží nová SUV Škody Auto a SEATu. Škoda Kodiaq a SEAT Ateca se vyrábí na stejné lince v Kvasinách a čekací doba na tyto modely se pohybuje kolem 8 měsíců. Pokud se vám to zdá dlouho, pak si zkuste objednat nějaký Koenigsegg. Zákazníci této značky se musí obrnit pořádnou trpělivostí, protože výroba se zpožďuje, zájem je obrovský a na nové auto se čeká minimáně 4 roky. To znamená, že první zákazníci, kteří si vůz objednají v dnešních dnech, ho dostanou až v roce 2021.

I u Koenigseggu to vnímají jako velký problém, a proto pracují na tom, aby zvýšili své kapacity. I kdyby se jim to podařilo, na výrobě se to promítne až po nějaké době. Švédský výrobce navíc na příští rok chystá nástupce modelu Agera a navíc chce rozšířit a zmodernizovat svá pracoviště. Šéf značky si je prý problému s dlouhým čekáním dobře vědom. Ale odmítat zákazníky prý nejde, i když ví, že čekat na auto, byť opravdu jedinečné, 4 roky, je prostě nesmysl.

Čekací doba se prý takto natáhla především proto, že hodně zákazníků chce více než jeden vůz. Automobilka se v tuto chvíli snaží sehnat nové pracovníky, díky kterým by se mohla zkrátit alespoň na polovinu. Další pracovníky bude shánět i v příštím roce, a to právě vzhledem k příchodu několika novinek, přičemž než se společnost rozroste,  chce udržet výrobní kvótu alespoň 25 aut ročně. No, my jen popřejeme hodně štěstí a na Koenigsegg si bohužel necháme zajít chuť. :)

reklama

reklama