Kombík za 4 miliony. Přijíždí brutální Mercedes-AMG E63 S

Na trh konečně přichází splněný sen všech stěhováků. Kombík s výkonem přes 600 koní, který zvládne stovku za 3,5 sekundy i s gaučem v kufru. Mercedes si za to však nechá náležitě zaplatit.
Mercedes-AMG E 63 S ve verzi kombi.
Mercedes-AMG E 63 S ve verzi kombi.
Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mercedes začal přijímat objednávky na nejrychlejší kombík, který překonává i konkurenční Audi RS6 Avant. A to nejen hodnotou zrychlení, ale také cenou. "Základní" verze Mercedes-AMG E63 se čtyřlitrovým osmiválcovým biturbem o výkonu 571 koní vyjde v Německu v přepočtu na 3 miliony korun. To zahrnuje daň ve výši 19 procent, příplatková výbava však může cenu ještě výrazně zvýšit. Silnější provedení S s výkonem 612 koní, točivým momentem 850 Nm a možností pohonu pouze zadních kol v režimu Drift startuje na částce 3,35 milionu.

Na trh nicméně model vstupuje také v provedení Edition 1, které bude k dispozici přibližně první rok prodeje. Nabídne výběr speciálních laků karoserie Selenite Grey Magno a Designo Night Black Magno, obsahuje paket AMG Night pro sportovnější vzhled, 20palcová matná kola, kombinaci kůže Nappa a krabonu v interiéru, sportovní volant, sedadla AMG Performance a další designové prvky. Za tuto verzi už zaplatíte minimálně 140 tisíc eur, tedy 3,76 milionu korun.

Na chatu v rekordním čase

Dvoutunové auto zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy v případě slabší verze a za 3,5 sekundy u provedení S. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h v Evropě a na 290 km/h v USA, ale to jistě není překážka, která by se nedala odstranit. Nechybí samozřejmě mechanický samosvor na zadní nápravě a standardem je také devítistupňová automatická převodovka. Nové jsou větší brzy s kotouči o velikosti 360 milimetrů a šesti pístky, keramické kotouče o průměru 402 milimetrů jsou za příplatek.

A pokud to s tím stěhováním myslíte vážně, kufr má objem 640 až 1820 litrů v závislosti na uspořádání sedadel.

Reklama
Reklama