Konec překážení v levém pruhu! Zaplatíte 1500 korun a dostanete 2 body

Je to mor českých dálnic a policistům došla trpělivost. Spousta lidí si bezohledně jezdí v levém nebo prostředním jízdním pruhu, i když k tomu nemají žádný důvod. Zákon ale jasně říká, že se jezdí vpravo.
Konec překážení v levém pruhu! Zaplatíte 1500 korun a dostanete 2 body
Konec překážení v levém pruhu! Zaplatíte 1500 korun a dostanete 2 body
Česká televize

reklama

Nová úprava bodového systému, která se bude příští rok schvalovat, myslí také na ty, kteří bezdůvodně jedou mimo obec v levém pruhu. Pokud bude takový řidič přistižen policií, nemine ho automatická pokuta 1500 Kč a dva trestné body. V současnosti je takové počínání také přestupkem, za který hrozí pokuta až 2500 Kč a dva body, ale policisté jsou k takovým řidičům celkem benevolentní. Podle nich stačí domluva, ale protože statistika tohoto přestupku roste, je potřeba s tím něco udělat.

Ředitel dopravní policie Tomáš Lerch potvrdil, že nelze dál tyto přestupky řešit domluvou nebo jen malou pokutou. Jen za poslední měsíc policisté Moravskoslezského kraje při tomto jednání přistihli 257 řidičů. Někteří jsou tak otrlí, že v levém pruhu jedou klidně i 10 minut. Posvítit si chtějí jak na osobní auta, tak na kamiony. Například mezi Mirošovicemi a Prahou mají řidiči na D1 k dispozici dokonce tři jízdní pruhy. Ten pravý ale využívá málokdo. Policie prý bude nekompromisní. Z nesprávné jízdy v levém pruhu totiž vznikají i nebezpečné situace. Stačí, aby se takto potkali dva egoisté. Jistě víte, jak pak takové vyhrocené situace plné vybrzďování a vyblikávání dopadají.

Spolu s tímto opatřením by se od nového roku měl rozšířit seznam míst, kde se kamiony nebudou moci předjíždět. I to bude policie kontrolovat a popřípadě tvrdě trestat. My dodáme jediné. Bylo na čase! Pokud toto povede k úbytku nebezpečných situací na našich silnicích, jsme všemi deseti pro!

Nejen piráti umí na českých silnicích rozpoutat peklo.

13 prasáren, které za volantem dělají "slušní Češi"

reklama

reklama