Král je mrtev, ať žije král. Tohle je poslední Rolls-Royce Phantom

Výroba aktuální generace modelu Phantom, v pořadí již sedmé, byla po 14 letech velkolepě ukončena. Tím úplně posledním se stal jedinečný luxusní kousek, který nemá konkurenci.
Král je mrtev, ať žije král. Tohle je poslední Rolls-Royce Phantom
Král je mrtev, ať žije král. Tohle je poslední Rolls-Royce Phantom
Rolls-Royce

reklama

Poslední kousek modelu Phantom byl vyroben přesně na přání konkrétního zákazníka. Jde o verzi prodlouženou o 250 mm, která má připomínat starou zaoceánskou loď. Jméno majitele automobilka samozřejmě neprozradila, ale podle dostupných informací jde o znalce, sběratele a vášnivého milovníka lodí.

Poslední a nejluxusnější

Kabina vozu je proto vyzdobena námořnickými detaily, které ale v případě tohoto krásného auta nepůsobí nijak kýčově. Právě naopak! Palubní desku zdobí hodiny v námořnickém stylu, které mají obroučky zobrazující různá časová pásma. Do drahého dřeva na palubní desce nechal majitel vyrýt motiv velké zaoceánské lodi. Podobně jsou pak zdobeny dřevěné dekory v celém autě. Třeba na výplních dveří jsou vyobrazeny mořské vlny.

Téma mořských vln automobilka fantasticky zpracovala i na koženém čalounění. Tomu vévodí bílá barva, ale detaily jsou v barvě námořnické modři. Rolls-Royce přidal ještě koberečky z nejjemnější jehněčí kůže, na kterých jsou taktéž vyobrazeny mořské vlny. Karoserie hrdě nese lakování modrou barvou s názvem Blue Velvet. Tu doplňují ručně malované linky, které se táhnou po obou bocích auta. Mimochodem, právě ty linky mají evokovat zámořskou loď. Majestátní soška Spirit of Ecstasy byla vyrobena z nejlepšího stříbra.

Technika stejná, cena tajná

Pod dlouhou kapotou auta se nic neměnilo. Pracuje zde atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,75 litru, který disponuje výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm. Z klidu na 100 km/h se umí rozjet za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 240 km/h. Cenu posledního auta Rolls-Ryce tají, standardně ovšem prodloužená verze vyjde na necelých 12 milionů korun. Počítat však musíme s personalizací auta, která musela vyjít na malé jmění.

Nástupce u zákazníků velmi oblíbeného modelu Phantom představí automobilka už příští rok.

reklama

reklama