Král skrblíků. Kvůli jízdence se vrátil do hořícího autobusu

Austrálie bojuje s požáry autobusů a při jejich vyšetřování si policisté všimli zvláštního člověka. Ten nejdříve z jednoho hořícího autobusu utekl, ale za chvilku se prý vrátil, aby tu adrenalinovou jízdu zaplatil.
Ilustrační obrázek - Kvůli jízdence se vrátil do hořícího autobusu
Ilustrační obrázek - Kvůli jízdence se vrátil do hořícího autobusu
Internet Archive

Buď je ten člověk blázen, nebo extrémní poctivec křížený s bláznem. Sami vyšetřovatelé požárů autobusů prý nevěřili vlastním očím. Díky tomu, že má Austrálie hodně městských kamer, mohou celkem podrobně sledovat, jak zatím nevyjasněné požáry autobusů začínají a díky tomu tak odhalit, co je jejich příčinou.

Ale nečekali, že uvidí někoho, kdo kvůli platbě za autobus riskuje svůj život. Stalo se tak asi proto, že v Austrálii mají na jízdné speciální systém, který se jmenuje Opal, a který funguje na principu předplatného. Je ale nutné se u terminálu prokázat jízdním dokladem a to jak při nástupu, tak při výstupu z dopravního prostředku. Pokud na to zapomenete, strhne vám místní dopravní podnik jakousi přirážku, která se nedá dostat zpátky.

A právě tomu se chtěl dotyčný asi vyhnout. Mluvčí dopravního podniku proto k celému incidentu později dodal, že cestující si v podobných případech samozřejmě nemusí hlídat ono odhlášení z jízdy. Vzhledem k požáru se mají co nejrychleji evakuovat a dopravní podnik jim případné systémem nastavené přirážky samozřejmě anuluje. No, vypadá to, že to měli oznámit dřív.

reklama