Kříženec Pathkiller je to nejlepší ze všech Jeepů

Je velice jednoduché dojít do showroomu a pořídit si vysněné auto. Ale co když ten vámi vysněný stroj nevyrábějí? Pak si ho prostě musíte vyrobit. Jako Greg Henderson svou offroadovou bestii.
Kříženec Pathkiller je to nejlepší ze všech Jeepů
Kříženec Pathkiller je to nejlepší ze všech Jeepů
Unofficial Use Only

reklama

Greg je od malička fanouškem extrémních offroadů a tak si v dospělosti založil firmu, která se zabývá stavbou právě takových monster do terénu. Ta se jmenuje Unofficial Use Only a poslední projekt stvořený pod její hlavičkou je takovým malým dárkem právě pro samotného Grega.

Nekompromisní offrodový nástroj dostal jméno Pathkiller a jde tak trochu o poctu legendárnímu Jeepu Cherokee generace XJ. Ten se vyráběl v letech 1984 až 1998 a dodnes je vnímán jako jeden z nejúspěšnějších vozů do terénu. Základem pro stavbu se ale stal Jeep Wrangler Rubicon modelového roku 2005, který dostal světla a masku chladiče právě z modelu Cherokee. K tomu Greg přidal nový nárazník s navijákem a novou kapotu.

Samozřejmě myslel i na technické úpravy. Jeep dostal nové nápravy, zvýšený podvozek a kola se speciálními pneumatikami, která přejedou asi i nemožné. Pod novou kapotou se ukrývá šestiválec Pentastar o objemu 3,6 litru, který díky přeplňování disponuje výkonem 325 koní a točivým momentem 406 Nm. Ideální hračka do sychravých podzimních lesů, co myslíte?

[[nid:]]

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!