Laciný pickup dostal gigantický motor z Viperu

Dodge Dakota je úplně obyčejný americký pickup, který se vyrábí už od 80. let. Není vlastně ani ničím zajímavý. Existuje ale jeden kus, o kterém to neplatí - a můžete si ho dokonce koupit.
Dodge Dakota se srdcem Viperu.
Dodge Dakota se srdcem Viperu.
Craigslist

reklama

Konkrétně se jedná o upravený model druhé generace z roku 2001. Dakotu jste si tehdy sice mohli koupit i s osmiválcem, i největší motor o objemu 5,9 litru však měl výkon pouze 250 koní. Majitel se proto rozhodl, že chce víc. O hodně víc. Pod kapotu se nastěhoval osmilitrový benzínový desetiválec z první generace Dodge Viperu a s ním také šestistupňová manuální převodovka pro pořádný řidičský zážitek. Upravený je také podvozek, podle všeho však nejde o nijak dramatické změny.

Sportovní mamut

Majitel auta, který zveřejnil inzerát na Craigslistu, dokonce tvrdí, že se vůz "řídí jako sportovní auto". O tom si dovolíme pochybovat, pokud tedy za sportovní auto nepovažuje Ford Mustang ze stejné éry. Snad ale mluví pravdu alespoň v tom, že motor má najeto jen 20 tisíc mil a auto samotné celkem 43 500 mil. Na kolech byl vozu naměřen výkon 350 koní a točivý moment činí 620 Nm, takže přinejmenším na rovinkách to zřejmě bude docela zábava.

Cena za tuhle patnáctiletou ojetinu s laciným interiérem a obstarožním, avšak monstrózním motorem? Rovných 23 tisíc dolarů, tedy nějakých 600 tisíc korun. Nabízí se ale celkem slušný potenciál pro další úpravy a v dobrých rukou by mohla modrá Dakota klidně mít přes 500 koní. 

reklama

reklama