Lada vyzvala legendární Mercedes G. Podívejte, jak dopadla

Lada Niva, respektive Lada 4x4, je legenda. Přinejmenším na východě je skoro stejně tak slavná jako Mercedes-Benz třídy G. Jak to ale dopadne, když obě auta zkusí projet stejný, ne zrovna jednoduchý terén?
Lada Niva v terénu
Lada Niva v terénu
Aki Alrek

reklama

O tom, jak ten terén zvládlo „Géčko“ v podání AMG, tedy konkrétně Mercedes G55 AMG, jsme vám minulý týden říkali. Jak jsme očekávali, Mercedes terén i ne moc šetrné zacházení ustál bez ztráty kytičky. Jak na tom ale bude Lada Niva, tedy takový východní bratr právě Mercedesu třídy G?

Stejně jako Mercedes, je i Lada pro terén trochu upravena. Dostala terénní pneumatiky a také naviják, který řidič auta také hned vyzkouší. S Nivou se totiž pustí do vody zbytečně bezhlavě, což jí neudělá moc dobře. Motor se párkrát lokne vody a vodou se zaplní dokonce i přední světla.

Na Ukrajině chtěli zničit nesmrtelné Géčko. Nepovedlo se

VIDEO: Na Ukrajině chtěli zničit nesmrtelné Géčko. Nepovedlo se

V případě Mercedesu jsme vám říkali, že verze AMG je pro terén zbytečně výkonná. Ale ačkoliv Lada má výkonu neporovnatelně méně, kola během té offroadové jízdy protáčí také statečně. Jenomže to v tomto případě není výkonem, ale řidičem. Ten totiž až nesmyslně stojí na plynu a Ladě dává zbytečně zabrat. Ani styl průjezdu terénem si nevybral zrovna nejlepší.

I díky tomu, jak tento „pilot“ s autem jede, má Lada spousty problémů a ten naviják využije častěji, než by bylo bývalo nutné. Myslíme si, že kdyby se za volant Lady i Mercedesu posadil někdo, kdo má pro ta auta cit a umí to v terénu, ani by se nezadýchala. Takhle je to jen hloupá ukázka toho, jak zdevastovat na pohled pěkné auto.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!