Limitované BMW M4 CS dá stovku pod 4 sekundy

Je dobře, že alespoň u BMW stále myslí na ty, kteří milují výkon, rychlost a trochu té bestiálnosti. Jako názornou ukázku tohoto myšlení představilo BMW v Šanghaji limitovanou M4 s názvem CS.
BMW M4 CS
BMW M4 CS
BMW

reklama

Nová verze CS vyplní mezeru mezi klasickým modelem M4 a okruhovým M4 GTS. Zároveň také avizuje příchod nového členění verzí modelů M, kdy nad běžným M bude varianta Competition, následuje právě speciální CS a na úplném vrcholu najdeme GTS.

Pod kapotou je ukrytý přeplňovaný řadový šestiválec, který nabídne 460 koní. Na manuál ale zapomeňte. M4 CS bude k dispozici pouze s dvouspojkovou automatickou převodovku s řazením pod volantem. Díky této kombinaci technologií zvládne sprint z klidu na 100 km/h za slušných 3,9 sekundy.

BMW M2 GTS v podání X-Tomi Design

Začněte slavit. BMW zřejmě potvrdilo ostrou verzi M2 GTS

 

Moderní technologie a zajímavá výbava

Automobilka nechala přepracovat adaptivní podvozek a také nastavení zadního samosvorného diferenciálu a řízení. O tom, že se v případě tohoto auta myslelo na řidiče, kteří na okruzích rádi pilují čistou stopu, svědčí i fakt, že na kolech jsou standardně obuty lepivé semi slicky Michelin Pilot Sport Cup 2 o rozměru 265/35 R19 vpředu a 285/30 R20 vzadu. Objednat si místo nich můžete ale také civilní Michelin Pilot Supersport.

Uvnitř najdete kombinaci alcantary a karbonu. Zajímavé je, že BMW chtělo uspořit hmotnost auta, což má dokazovat i chybějící madlo dveří, které nahradilo poutko, ale zároveň přidalo skvěle hrající HiFi soustavu a bohatou výbavu. To se s tím snižováním hmotnosti trochu tluče. Exteriér auta pak nabídne přehlídku karbonu. Ten opanoval přední lízátko, zadní difusor nebo zadní odtrhovou hranu. Cenu zatím BMW nezveřejnilo.

reklama

reklama