Malá, ale šikovná Mazda 2

S novinkami se tento týden roztrhl pytel. Ve čtvrtek se představila i Mazda 2. Sice jen v japonské verzi (Demio), ale ta evropská bude mít jen volant na druhé straně.
Nová Mazda 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento týden se představila spousta novinek. Třeba jsme vám ve pátek ukázali nový Smart ForTwo a ForFour a ve čtvrtek první skicu nové Škody Fabia.

Teď tu máme zástupce japonské školy Zoom Zoom. Mazda 2 ve škole výrazně narostla. Představte si, že je delší o 140 mm, širší o 80 mm a vyšší o 25 mm. Celkově tak má nově 4060 x 2570 x 1500 mm. Zato zhubla o sto kilogramů, a to je velmi solidní porce.

Pod kapotou auta nalezneme to nejmodernější, co Mazda dnes má v téhle kategorii. Třeba třináctistovku Skyactiv-G se 68 kW, dvě patnáctistovky Skyactiv -G (atmosférické) a stejně objemnou dieselovou verzi Skyactiv-D se 77 kW. Jako převodovky se objeví šestistupňové manuály i automaty.

Vzhled auta není překvapením. Mazda oznámila už dávno, že linie, jakou nastoupila řada 6, bude stěžejní pro všechny ostatní řady. A taky že ano. Trojka už má podobnou masku a nyní s ní přichází i dvojka. Proti konceptu Hazumi ale je trochu učesanější. Nemá třeba výfuk vedený středem, ale pěkně tradičně na boku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama