Malé BMW dostalo víc výkonu než Lamborghini Huracán

Opěvované BMW M2 je možná nejlepším autem, jaké v současnosti divize M mnichovské automobilky nabízí. Pokud ale toužíte po opravdu extrémní verzi, má pro vás to pravé auto společnost Manhart.
Upravené BMW M2 má výkon přes 600 koní.
Upravené BMW M2 má výkon přes 600 koní.
Manhart

reklama

Díky velkému křídlu, zlatému laku a agresivním doplňkům je BMW M2 s označením MH2 630 opravdu nepřehlédnutelný dravec. To hlavní ale je, že tomu odpovídají i jeho výkony. Motor totiž produkuje neuvěřitelných 630 koní, což je o celých 260 víc, než kolik nabízí standardní šestiválec o síle 370 koní. Rozdíl je to vážně obrovský - 260 koní měla třeba Mazda 3 MPS, která se zrychlením na stovku za 6 sekund rozhodně není pomalým autem.

Točivý moment vyrostl na 750 Nm, což představuje nárůst o 285 Nm. M2 od Manhartu je tak silnější než jakékoliv sériové "emko" a překonává třeba i Lamborghini Huracán.

Kompletní proměna

Za obdivuhodnými čísly stojí podle tvůrců auta mimo jiné upravená turba, přeprogramovaná řídící jednotka nebo nové chlazení, přívod vzduchu i výfukový systém. Motor je pak propojený s převodovkou DCT z modelu M4. Škoda jen, že zatím nebyly zveřejněny žádné hodnoty zrychlení nebo maximální rychlosti. Snad to není kvůli tomu, že nejsou dost působivé.

Součástí proměny je také kompletní aerodynamický kit s karbonovými prvky, nové keramické brzdy, upravený podvozek a samozřejmě i vlastní sada kol. Uvnitř najdete Alcantaru se zlatým prošíváním, které ladí s vnějším lakem, a patřičně sportovní sedadla Recaro.

reklama

reklama