Mercedes stvoří monstrum. Nejrychlejší, nejšílenější a jen pro vyvolené

Jestli má někdo čuch na jedinečná auta, pak je to Mercedes-Benz. Historie ukázala, že jeho designéři se málokdy mýlí. Bestie, kterou automobilka chystá teď, se do dějin jistě zapíše také.
Render Mercedesu-AMG Project One
Render Mercedesu-AMG Project One
Autocar

reklama

Ačkoliv je Mercedes zaškatulkován jako automobilka, která vyrábí elegantní limuzíny pro německé manažery, jeho designéři se v tomto případě pořádně utrhli ze řetězu. Chystají hypersportovní monstrum, které dostalo jméno Mercedes-AMG Project One. Mělo by mít minimálně 1 000 koní, jeho cenovka bude kolem 2 milionů eur a existovat bude pouze v počtu 300 kusů.

To jsou jen základní informace, které automobilka svěřila dychtivým fanouškům. Podrobnosti zatím drží pod pokličkou, ale nastínila, že reálných fotek a podrobnějších informací se dočkáme nejspíše v květnu. To totiž slaví divize AMG výročí 50 let existence a toto by měl být takový malý dárek. :)

Mercedes-AMG Project One
Autor: Mercedes-AMG Mercedes-AMG Project One

Technologie z F1

Ale už teď se nemluví o ničem jiném než o této chystané novince a boháči z celého světa uzavírají objednávky. A to ani netuší, jak vlastně bude vypadat, ani jakou techniku bude mít pod karoserií. Mluví se o tom, že by novinku měl nejspíše pohánět přeplňovaný zážehový šestiválec do V o objemu 1.6 litru, který známe z F1. Tomu by měly sekundovat dva elektromotory. Jsou to ale jen odhady a spekulace.

Vypadá to, že Mercedes AMG se rozhodl, že je na čase ukázat zadní lampy zavedeným hybridním supersportům v podobě Ferrari LaFerrari a Porsche 918 Spyder.

reklama

reklama