Mercedes vyráběl parádní pickup už před 40 lety

Také vás minulý týden ohromily dva luxusní pickupy od Mercedesu z nové chystané řady X-Class? Pak vás určitě zaujme i jejich dávný předchůdce ze 70. let. Nemá tolik luxusu, ale styl mu nechybí.
První pickup Mercedes vyrobil už před desítkami let.
První pickup Mercedes vyrobil už před desítkami let.
Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V 70. letech jste si skutečně mohli pořídit malou dodávku od Mercedesu a prodávaly se dokonce na mnoha trzích po celém světě. Jen jich nikdy nevzniklo velké množství. Výroba probíhala v letech 1972 až 1976 a základem byla řada W115, která se veřejnosti představila v roce 1968. Zatímco souběžná řada W114 měla pod kapotou šestiválce, vozy W115 poháněly čtyřválce a to je také případ tohoto pracovního pickupu.

Opravdový pracant

Auto na fotkách pochází z Argentiny, kde bylo vyrobeno v roce 1972. Jedná se o naftový model 220 D a vůz byl později dovezen do Německa, kde ho používala železniční společnost Stuttgart SSB. Jeho pracovní náplň přitom měla k luxusu daleko - převážet vybavení potřebné k mazání kolejí.

Pickup W115 je samozřejmě ve srovnání s X-Class jen hodně vzdálený prapředek. Zatímco nové pickupy od Mercedesu mají být nabité technologiemi, luxusní výbavou a také bytelnou terénní technikou, tohle bylo v jádru pořád jen přestavěné osobní auto. Dodnes však má velice silné charisma a rozhodně si dokážeme představit, že bychom v něm jezdili.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama