Mercedes zvažuje malou verzi drsného géčka

Mercedes třídy G je legenda a v uhlazené modelové řadě Mercedesu je to nepřehlédnutelný exot. Už brzy by však nemusel být sám. Malé drsné SUV, které se nebojí terénu, by totiž na trhu mohlo uspět.
Z nového GLB možná Mercedes udělá malé géčko.
Z nového GLB možná Mercedes udělá malé géčko.
Mercedes-Benz

reklama

Vyznáte se v současné nabídce Mercedesů? My už moc ne. Na silnici je těžké rozeznat třídu C od většího E, které je zase podobné třídě S. A ještě horší je to s nabídkou "esúvéček". Máte tu GLA, GLC, a GLE, ale také GLC Coupe a GLE Coupe. Třeba taková třída A má kromě GLA ještě verzi CLA Coupe a CLA Shooting Brake a chystá se ještě sedan. A tak by se dalo pokračovat. Značce se sice díky extra široké nabídce modelů daří jako nikdy v minulosti a vyrábí velmi pěkná auta, musí ale trochu zapracovat na jejich identitě.

Drsnější vzhled pro nové SUV

Do úzké mezery mezi malým GLA a středním GLC se nyní automobilka rozhodla napasovat ještě nový model GLB. A to už nejspíš bylo i manažerům Mercedesu jasné, že tahle auta od sebe vážně nikdo nepozná. Mluví se proto o tom, že značka tuto příležitost využije k vytvoření něčeho zajímavějšího než pouze dalšího unifikovaného SUV.

Podle Autocaru je v plánu výraznější zaměření GLB na offroad a nový model by tak měl být malým bráškou nekompromisní třídy G. Podobně, jako je třeba elegantní čtyřdvéřové kupé CLA levnou alternativou k velkému CLS (ještě jste se neztratili?). Základem designu by mohl být koncept Enter-G-Force, který Mercedes představil v roce 2012 a můžete si ho prohlédnout v galerii. Uvažuje se zároveň i o výrobě proloužené sedmimístné verze.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!