Mistrovství světa v rally slibuje v 2017 show jako nikdy!

WRC šlo do sebe, upravilo pravidla, posílilo auta a do nové sezóny slibuje show jako nikdy před tím. Tady je pět dobrých důvodů proč si rally v roce 2017 nenechat ujít.
Mistrovství světa v rally slibuje v 2017 show jako nikdy
Mistrovství světa v rally slibuje v 2017 show jako nikdy
Citroën

reklama

Citröen, který má se Sebastianem Löebem tolik titulů, že už se to ani nedá spočítat. Nováčkem bude také Toyota. I Japonci však mají z historie mnoho trofejí, takže to nejsou žádní zelenáči. 

 Auta vypadají tak trochu šíleně! Změny pravidel v oblasti aerodynamického přítlaku znamenají velký zásah do designu závodních speciálů. Spousty křídel a přítlačných ploch z nich dělají tak trochu šílená monstra, která známe z minulosti. Agresivní “look” přidává na atraktivitě a hlavně na rychlosti!

 Větší výkon! Do minulé sezóny šrktily nemilosrdné regule výkonu na 300 koní. To pro letošek to neplatí! Motory budou atakovat hranici 400 koní a auta budou navíc o 25 kilogramů lehčí.

 Velká jména. Po odchodu Volkswagenu osedlá Sebastien Ogier Ford a Jari-Matti Latvala Toyotu Yaris. Kris Meeke bude hájit barvy Citröenu a severský supertalent Ott Tanak usedne také do Fiesty.

 Pestré povrchy. Seriál WRC udělal také nějaké změny a pořadí rally a fanoušci se tak mohou těšit na větší pestrost povrchů a tím pádem zajímavější závodění.

reklama

reklama