Monstrózní Cayenne se 700 koňmi vznikl jako dárek k narozeninám

Dokážete si představit, jak takový mastodont zrychlí z klidu na stovku za méně než 4 sekundy? Německý úpravce TechArt se na vozy značky Porsche specializuje už neuvěřitelných 30 let a dokázal z Cayenne Turbo S vyždímat maximum.
Monstrózní Cayenne se 700 koňmi vznikl jako dárek k narozeninám
Monstrózní Cayenne se 700 koňmi vznikl jako dárek k narozeninám
TechArt

reklama

Výsledek, kterému dal základ ostrý Cayenne, se jmenuje Magnum Sport Edition 30 Years. Lepší oslavu třiceti let existence společnosti TechArt si asi představit neumíme. Cayenne totiž do vínku dostal powerkit se složitým označením 058/T2.1. Pod ním se schovává nové výfukové potrubí, upravená turbodmychadla, nové plnicí potrubí, vylepšené zásobováním motoru vodou i olejem a úprava řídicí jednotky.

Výsledkem toho vyskočil maximální výkon ze sériových 570 koní na 720 koní a točivý moment z 800 Nm na 920 Nm. Tenhle mastodont tak umí z klidu na 100 km/h zrychlit za 3,8 sekundy, což je slušný skok z původních 4,1 sekundy. Maximální rychlost se nově zastaví na 311 km/h.

TechArt si pohrál i s designem. Auto dostalo bodykit, kterému nechybí notná dávka karbonu a velmi výrazné tvary. Zajímavým detailem je výrazný zadní difusor. Vyroben je samozřejmě z karbonu, ale je zcela odnímatelný a pod ním může být důmyslně ukryto tažné zařízení. Praktické, leč velmi stylové!

reklama

reklama