Monstrum. Tohle si Dodge Charger opravdu nezasloužil

Víme, že hodnocení designu je věc subjektivní. Víme také, že v případě tuningu to platí dvojnásob. Ale nevíme, co vedlo jednu tuningovou firmu k tomu, aby takhle zdevastovala skvělý Dodge Charger.
Monstrum. Tohle si Dodge Charger opravdu nezasloužil
Monstrum. Tohle si Dodge Charger opravdu nezasloužil
Fantasy Collision & Customs.

reklama

Tuning má různé podoby, ale většinou vám ukazujeme alespoň něčím zajímavé projekty různých tvůrců. Tentokrát jsme ale narazili na něco, co jen těžko budeme popisovat. Ale nemůžeme si to prostě nechat pro sebe. Dovolte nám tedy představit Dodge Charger po zásahu tuningové firmy Fantasy Collision & Customs.

Tuning let dávno minulých

Ti se rozhodli, že tradiční a hrůzu budící tvary čtyřdveřového sedanu potřebují něco víc. Proto z Chargeru udělali dvoudvéřové kupé, které ozvláštnili dost nevkusným bodkyitem. Navíc zkrátili rozvor náprav o 255 mm a k tomu ještě snížili střechu auta, která se dočkala bohatého zasklení. Designér se vyřádil hlavně na předních a zadních partiích, které vypadají, jakoby vypadly z tuningového komiksu z devadesátých let. Pod nafouklými blatníky se ukrývají 24palcová kola, která jsou široká 9 palců vpředu a 15 palců vzadu. Pod ně se vešly 16palcové kotoučové brzdy Wilwood a nechybí ani zakázkové vzduchové odpružení.

Je velkým štěstím, že firma neměla přehnané ambice i pod kapotou. Tam tak zůstal 5,7litrový vidlicový osmiválec Hemi, který na zadních kolech nabízí 380 koní. Jediným technickým zásahem tak je montáž nového výfukového potrubí. Je ale až neuvěřitelné, že celá tahle cirkusová paráda zabrala tvůrcům asi 5 000 hodin práce. A přitom výsledek vypadá, jako když exploduje kinder vajíčko.

 

reklama

reklama