Myslíte si, že je F1 nudná? Ukážeme vám, že ne!

O závodech formule 1 se často hovoří jako o královně motorsportu. Ale s další a další modernizací závodních speciálů, jakoby se z nich vytratila alespoň nějaká dávka rivality nebo chuti po klasickém závodění.
Max Verstappen
Max Verstappen
www.redbullracing.com

reklama

Závody F1 tak často vypadají jako hodně drahé kroužení luxusních monopostů po těch nejzajímavějších okruzích světa. Ale co si budeme povídat. To nestačí. Chce to akci, adrenalin a odvahu. A právě tohle všechno předvedl mladičký, teprve 19letý Holanďan Max Verstappen. Ten jezdí pod křídly stáje Red Bull a při Velké ceně Číny předvedl, že má k hvězdné kariéře našlápnuto vskutku fantasticky.

Do závodu nastoupil z 16. místa, tedy nic, s čím by se závodnímu jezdci nějak dobře pracovalo. Ale Max sebral všechny síly a během 2 minut se dokázal ze startovní pozice dostat až na sedmé místo. Jeho jízda je neuvěřitelná. Je skvělé sledovat, jak využívá chyby a nervozitu soupeřů a hledá si všemožné skulinky, kterými se prokousává kupředu.

Sám Max k tomu po závodě řekl, že si připadal jako ve videohře. A přesně tak i jeho jízda vypadá! Ještě dodáme, že nakonec zvládl závod dojet na 3. místě a vítěz Velké ceny, Lewis Hamilton, o něm řekl, že je opravdovým mužem závodu. Zcela oprávněně!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!