Na prodej je takřka nové Porsche 911 z roku 1993

Porsche 911 Carrera RSR 3.8 je hotovým skvostem, kterých automobilka vyrobila pouze 51 kusů. Na prodej je teď jedno, které má na počitadle ujetých kilometrů pouhých 10 kilometrů. Jen ta cena…
Porsche 911 Carrera RSR 3.8
Porsche 911 Carrera RSR 3.8
RM Sotheby’s

reklama

Aukci, která proběhne 27. května v Itálii má na starosti aukční síň RM Sotheby’s. Očekává se, že i přes vysokou cenu se o něj strhne velká bitva. 911 RSR je totiž něco, jako nebroušený diamant. Pohání ho atmosférický šestiválec s objemem 3.8 litru, jehož výkon byl 350 koní. Protože jde o velmi sportovní vůz, dalo mu Porsche velké čtyřpístkové brzdy. Potěší ale také použití stavitelných stabilizátorů nebo stavitelného zadního křídla.

Interiér nabídne šestibodové bezpečnostní pásy, bezpečnostní rám nebo integrovaný hasicí přístroj. Navíc je celý vyladěn do zářivě červené barvy, ke které skvěle ladí decentnější stříbrný exteriér. Celek pak báječně doplňují fialová vícedílná kola a pod nimi vykukující zlaté brzdové třmeny.

Nejzajímavější na tomto prodeji je ale právě fakt, že od své výroby tahle stuttgartská kráska najela pouhých 10 kilometrů. A to nejspíše jen během přepravy k zákazníkovi. Tím měl být jakýsi sběratel, který ale auto hned po zakoupení odstavil do garáže, kde stálo po celých 24 let. Podle odborníků se během aukce jeho cena vyšplhá až na částku v přepočtu 60 milionů korun. A to je opravdu hodně. Ale uznejte sami. Tahle báječná kráska za to prostě stojí!

reklama

reklama