Nadšení manželé mají největší sbírku Viperů na světě

Některé manželské páry milují procházky, jiné zase sbírání gigantických desetiválců. Manželé z Texasu si zamilovali Dodge Viper a pořád kupují další a další kusy.
Nadšení manželé mají největší sbírku Viperů na světě
Nadšení manželé mají největší sbírku Viperů na světě
Barcroft Cars

reklama

Různé automobilové sbírky si ukazujeme celkem často, ale tahle rodinná sbírka Viperů je trochu jiná. Má prostě své velmi zvláštní kouzlo.  Tím manželským párem jsou Wayne a D'Ann Rauhovi, kteří žijí v Texasu a zde i podnikají. Jak jinak než v ropném průmyslu. :) Oba jsou velkými nadšenci do aut a na svém pozemku shromáždili sbírku 140 aut. Na tom by asi ve finále nebylo nic tak zvláštního, podobných milovníků aut je po světě mnoho. Ale tihle dva jsou velkými fanoušky vozů Dodge Viper a proto 80 kusů téhle sbírky jsou právě Vipery.

Auta jsou různého stáří a různých barev, ale všechna mají společný takřka bezchybný stav. Oba majitelé se o auta starají opravdu ukázkově. Wayne prý nedávno Vipery počítal a zjistil, že 21 kusů ze sbírky patří jemu a zbytek si postupně nashromáždila jeho žena. Se všemi auty pravidelně jezdí na výlety, a jakmile přijedou zpět, vždy je čeká pečlivá koupel a kontrola.

Celá sbírka má hodnotu asi 7,5 milionu dolarů, tedy v přepočtu 191 milionů korun, a pyšní se titulem největší sbírky Viperů na světě. Nedávno se jich novináři, kteří sbírku přijeli zdokumentovat, ptali, jestli by některé z aut někdy prodali. Slovo si prý vzala D'Ann, která to kategoricky odmítla. Až prý jednou bude stará a do Vipera se nenasouká, pak o tom možná bude přemýšlet. Zatím prý hodlá sbírku rozšiřovat.

reklama

reklama