Naftová střela. Nové BMW M550d má čtyři turba

Kam až tohle zajde? Jedno turbo nepřekvapí, dvě chápeme, nad třemi zvedáme obočí, ale čtyři? BMW ale u nové a velmi ostré M550d právě na čtveřici turbodmychadel sází.
Naftová střela. Nové BMW M550d má čtyři turba
Naftová střela. Nové BMW M550d má čtyři turba
BMW

reklama

V rámci nové řady 5 BMW na nic nečeká a rovnou ukazuje i zbrusu novou M550d. Tato dieselová střela má pod kapotou řadový šestiválec o objemu 3 litry, který na všechna kola posílá výkon rovných 400 koní a točivý moment velkolepých 760 Nm. V praxi jde o vůbec nejvýkonnější naftový šestiválec světa, ale BMW s ním nevstupuje do neznámých vod. Už nějakou dobu ho používá u modelu 750d xDrive.

BMW M4 CS

Limitované BMW M4 CS dá stovku pod 4 sekundy

Je to právě točivý moment, který trochu bere dech. Jeho plnou sílu můžete pocítit již od 2 tisíc otáček, ale právě díky použití čtyř turbodmychadel má řidič k dispozici už v jednom tisíci otáček působivých 450 Nm. I když nejde o žádného drobečka, umí auto z klidu na 100 km/h zrychlit za 4,4 sekundy. Tedy ve verzi sedan. Větší kombi k tomu potřebuje 4,6 sekundy. Obě verze mají elektronický omezovač rychlosti nastavený na 250 km/h.

M550d xDrive přijde na evropský trh v červenci a nejprve jako sedan. Teprve ke konci roku se objeví elegantní verze kombi.

reklama

reklama